Sinfoninen puhallinorkesteriyhdistys Sisu ry:n vuosikokous 20.3.2021

Sisun vuosikokous pidettiin koronatilanteen vuoksi viime vuoden tapaan Skypen välityksellä lauantaina 20.3.2021. Kokouksessa käsiteltiin sääntömääräiset asiat.

Yhdistyksen puheenjohtajaksi valittiin Anniina Peltonen Joensuusta. Muiksi hallituksen varsinaisiksi jäseniksi valittiin Emilia MyllyviitaSakari ViitalaTiina Jalkanen ja Soila TakanenPetra Hirvonen jatkaa hallituksen varajäsenenä ja Liisa Lipaksen tilalle varajäseneksi valittiin Riitta Kelly. Kokous valitsi myös Marja Ikosen hallituksen ulkopuoliseksi toimihenkilöksi hoitamaan Sisun apuraha-asioita.

Uuden hallituksen merkittävimpiä tehtäviä ovat seuraavan tilaussävellyksen eteenpäin vieminen, yhdistyksen sääntöjen tarkastelu sekä Sisun 20-vuotisjuhlakonsertin järjestäminen syksyllä 2021.