Hallinto

Hallituksen kokoonpano ja muu hallinto v. 2021

Sinfoninen puhallinorkesteriyhdistys Sisu ry: n toiminnasta vastaa hallitus, johon kuuluu puhallinmusiikista kiinnostuneita alan ammattilaisia ja harrastajia eri puolelta Suomea. Uusi hallitus valittiin yhdistyksen vuosikokouksessa 20.3.2021.

*Anniina Peltonen, puheenjohtaja

050 583 7490

ansku.peltonen(at)gmail.com

*Emilia Myllyviita, varapuheenjohtaja emilia.myllyviita(at)gmail.com
*Sakari Viitala, sihteeri sakari.viitala(at)hotmail.com
Tiina Jalkanen, hallituksen jäsen tiina.jalkanen(at)gmail.com
Soila Takanen, hallituksen jäsen soila.takanen(at)gmail.com
Petra Hirvonen, hallituksen varajäsen petra.hirvonen(at)gmail.com
Riitta Kelly, hallituksen varajäsen riitta.kelly(at)gmail.com
Marja Ikonen, apurahavastaava (hallituksen ulkopuolinen toimihenkilö) marja.ikonen78(at)gmail.com

*Hallitusten kokousten välillä päätäntävalta on johtoryhmällä, johon kuuluvat puheenjohtaja, varapuheenjohtaja ja sihteeri. Johtoryhmä tiedottaa hallitusta tekemistään päätöksistä sähköpostilla.

Koulutusperiodien käytännön asioista päättää tuotantotiimi, johon valitaan jäseniä sekä hallituksesta että koulutuksen yhteistyökumppaneista tai toteuttajista. Hallitus ohjeistaa tuotantotiimiä.