Hallinto

Hallituksen kokoonpano ja muu hallinto v. 2020

Sinfoninen puhallinorkesteriyhdistys Sisu ry: n toiminnasta vastaa hallitus, johon kuului puhallinmusiikista kiinnostuneita alan ammattilaisia ja harrastajia eri puolelta Suomea. Uusi hallitus valittiin yhdistyksen vuosikokouksessa 21.3.2020.

*Emilia Myllyviita, puheenjohtaja 050 563 3253 (työ) emilia.myllyviita(at)gmail.com
*Anniina Peltonen, varapuheenjohtaja 050 583 7490   ansku.peltonen(at)gmail.com 
*Sakari Viitala, sihteeri 050 409 5131  sakari.viitala(at)hotmail.com
Marja Ikonen, hallituksen jäsen 0400 995 222 marja.ikonen78(at)gmail.com
Tiina Jalkanen, hallituksen jäsen 040 578 5872 tiina.jalkanen(at)gmail.com
Soila Takanen, hallituksen jäsen 040 574 3173 soila.takanen(at)gmail.com
Petra Hirvonen, hallituksen varajäsen 040 570 2142 petra.hirvonen(at)gmail.com
Liisa Lipas, hallituksen varajäsen  - liisa.lipas(at)gmail.com 

*Hallitusten kokousten välillä päätäntävalta on johtoryhmällä, johon kuuluvat puheenjohtaja, varapuheenjohtaja ja sihteeri. Johtoryhmä tiedottaa hallitusta tekemistään päätöksistä sähköpostilla.

Koulutusperiodien käytännön asioista päättää 4-henkinen ohjausryhmä, johon valitaan jäseniä sekä hallituksesta että koulutuksen yhteistyökumppaneista tai toteuttajista. Hallitus ohjeistaa ohjausryhmää.