Hallinto

Hallituksen kokoonpano ja muu hallinto v. 2019

Sinfoninen puhallinorkesteriyhdistys Sisu ry: n toiminnasta vastaa hallitus, johon kuului puhallinmusiikista kiinnostuneita alan ammattilaisia ja harrastajia eri puolelta Suomea. Uusi hallitus valittiin yhdistyksen vuosikokouksessa Helsingissä 16.3.2019.

*Emilia Myllyviita, puheenjohtaja 050 563 3253 (työ) emilia.myllyviita(at)gmail.com
*Tiiu Tuominen, varapuheenjohtaja 040 963 7701 (iltaisin) tiiu.tuominen(at)gmail.com
*Sakari Viitala, sihteeri 050 409 5131  sakari.viitala(at)hotmail.com
Marja Ikonen, hallituksen jäsen 0400 995 222 marja.ikonen78(at)gmail.com
Tiina Jalkanen, hallituksen jäsen 040 578 5872 tiina.jalkanen(at)gmail.com
Anniina Peltonen, hallituksen jäsen 050 583 7490   ansku.peltonen(at)gmail.com 
Petra Hirvonen, hallituksen varajäsen 040 570 2142 petra.hirvonen(at)gmail.com
Liisa Lipas, hallituksen varajäsen  - liisa.lipas(at)gmail.com 

*Hallitusten kokousten välillä päätäntävalta on johtoryhmällä, johon kuuluvat puheenjohtaja, varapuheenjohtaja ja sihteeri. Johtoryhmä tiedottaa hallitusta tekemistään päätöksistä sähköpostilla.

Koulutusperiodien käytännön asioista päättää 4-henkinen ohjausryhmä, johon valitaan jäseniä sekä hallituksesta että koulutuksen yhteistyökumppaneista tai toteuttajista. Hallitus ohjeistaa ohjausryhmää.

Kuopion periodin (syksy 2019) ohjausryhmä:
Tiina Jalkanen ja Anniina Peltonen sekä Kallawindsin edustajat Kuopiosta
Sisun apurahatyöryhmä: Marja Ikonen, Emilia Myllyviita, Tiiu Tuominen